5 Eyl 2011

BEYAZ KUTU İLE KAMPANYAMIZ


Türkiye’de Girişimci Olmak
Perşembe, 11 Ağustos  2011 15:30
Hep bahsederiz, ülkemizde girişimcilik yok ya da biz ülke olarak yeniliğe/değişime açık değiliz diye... Bir de hep yenilikleri yurt dışından taklit ettiğimizi söyler ve sonra da bundan hayıflanırız.
Oysa ki Türkiye’de –pek kimse yazmasa da- güzel şeyler de olmuyor değil! Ya da birileri görmezden gelmeye çalışsa da Türk gençleri adeta canlarını dişlerine takıp ülkelerine değer katmaya çalışıyorlar.
İşte bunlardan biri de genç girişimci Serdar ÇINAR...
Kendisi daha kariyerinin ilk başlamak üzere olduğu andan bugüne dek bir an olsun profesyonel hayatı düşünmemiş ve içindeki girişimci ruhu hep yaşatmış. Üniversite hayatının ilk yıllarından itibaren tutkusu olan girişimcilik, onu hem lisans hem de yüksek lisans yıllarında bir an olsun yalnız bırakmamış ve özellikle internet alanında yaptıklarıyla hep Türkiye’de daha önce yapılmamış işleri yapmaya çalışmış. Bugünlerde ise artık dünyaca bilinen ve yerli/yabancı fonların yatırım yapmak için büyük ilgi gösterdiği projesi beyazkutu.com ile göz dolduruyor.
Serdar Bey internet ile tanışmanız ve bu yolla para kazanma isteğiniz ilk olarak ne zaman ortaya çıktı?Tabi ki jenerasyon olarak benim yaşıtım insanların internet ile tanışmaları çok küçük yaşlarda oldu ve ben kendimi bu sebeple şanslı adledenlerdenim. İlk olarak 13-14 yaşında tanıştığım internet benim algımda hep çok gizemli ve fırsatları yakalayabileceğim bir mecra niteliğinde yer oluşturdu. Dünyanın bu yeni trendinin bizim jenerasyonumuz için çok önemli bir şans olduğunu hissedebiliyordum. 
Peki ticari olarak ilk faaliyetiniz ne zaman başladı? 
2002 yılında üniversite hayatımın başlangıcıyla beraber ilk projeme başlamak istedim. Çünkü Türkiye’de üniversite hayatı ileriye yönelik tohumları atabilmeniz için çok elverişli ve nispeten rahat,düşük tempolu bir süreç... Tabi o yıllarda Türkiye’de internet kullanım oranları ve hele de e-ticaret hacmi bugüne kıyasla çok çok düşük, dünya ve özellikle de Amerika’da bu oranlar çok daha yüksek olduğundan kafamda beliren ilk düşünce ‘Türkiye üzerinden dünyaya bir şeyler satmak’ şeklinde gelişti. Tabi bu soruyu hemen takip eden soru da şu şekildeydi ‘peki Türkiye’den dünyaya ne satabilirim?’
Düşünmeye başladım ve özellikle de Türkiye’ye gelen turistlerin ülkemizde neler aldığı üzerine yoğunlaştım. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerde dolaştım ve gözlem yaptım. Tabi bu yerlerin en başında da ‘Tarihi yarım ada ve Kapalı Çarşı’ geliyor. Buralarda gözlem yapmak kafamda bambaşka dünyalar açtı... İngilizce ve Almanca bilen turistlerle birebir konuşmalar yaptım ve Türkiye’de en çok ne alışverişi yaptıklarını sordum. Aldığım cevap gözlemlerimle aynıydı ve turistler hep geleneksel/tradisyonel ürünler alıyorlardı. O an ingilizce bir e-ticaret sitesi yaparak tüm dünyaya geleneksel Osmanlı-Türk motiflerini taşıyan ürünlerin ( nargile, tavla, biblo, eşarp , oyuncak-biblo gibi aklınıza gelebilecek tüm Kapalı Çarşı ürünlerinin ) yer aldığı bir web sitesi kurmaya karar verdim.
 O yıllarda 18 yaşında olan bir genç için oldukça iddialı bir karar... Bunu yapmak kolay oldu mu?Elbette hiç kolay olmadı... Zaten Türkiye’de gençseniz herhangi bir konuda işiniz çok kolay değil. Buna bir de girişimci sıfatı eklenince, dünyanın belki de en zor yolunda yürüdüğünüzü düşünebilirsiniz.
İlk olarak ne gibi zorluklarla karşılaştınız? 
Web sitesini teknik olarak yapmak benim için zor olmadı. Fakat uluslararası satış yapmak, ürün tedariği, para transferi, ürün gönderimi, yaptığınız işi webde tanıtmak gibi anabaşlıklar üstesinden gelmesi bir hayli zor problemler olarak karşıma çıktı. Ancak yılmadım ve hamdolsun ki bu sorunların tamamını aşabildim. Zaten o nokta girişimcilikteki en önemli kırılma noktası! Yani ‘yapamam, olmadı’ demekle ‘yaptım , oldu’ demek arası adeta Sır’at çizgisi gibi... Ümidinizi kırmadan bir kere tüm cesaretinizi toplar ve işe koyulursanız ve bunun sonucunda ilk siparişinizi alır, ilk prosesinizi tamamlar , ilk ürününüzü gönderir ve ilk paranızı kazanırsanız ondan sonra hiç bir şey sizi yolunuzdan alıkoyamaz! Önemli olan; işte bu ilk kırılma noktasını sorunsuz aşabilmek...
...ve siz o ilk kırılmayı atlattınız. Peki işler sonra nasıl gelişti? 
Yurt dışı projesi tutmuşa benziyordu. Bir sipariş veren yine veriyor, yakın çevresine web sitesinden bahsediyor ve işler gitgide büyüyordu. Öyle ki; artık bir kişinin altından kalkamayacağı bir hal almıştı. Bu noktada farklı stratejiler geliştirerek ve hem işin operasyonel yükünü hafifletip, hem de ciroyu artırıcı hareketlerde bulundum. Bunlar da filizlerini vermişti ve artık ciddi paralar kazanan bir iş haline gelmişti. O günlerde kendi harçlıklarımdan biriktirerek kurduğum girişim, başlangıç sermayesinin yüzlerce katında ciro yapan bir işe dönüşmüştü ve artık daha profesyonel işler yapmam gerektiğini hissediyordum.Bu nedenle de Türkiye içinde daha geniş hacimlerle iş yapabileceğim tarzda işler düşünmeye başladım. Bu paraloyla da bir dizi yeni e-ticaret projem oldu.

 Uzunca bir yolda bir dizi projeden sonra da beyazkutu sanırım... Bu projeye nasıl başladınız? 
2010 yılının başlarında sevgili büyüğüm Hamdi Külahçıoğlu ile biraraya gelip birlikte neler yapabileceğimizi konuşmuştuk. Kendisi modanın içinden gelen biriydi, bense e-ticaretle uğraşıyordum. Türkiye’de moda/tekstil alanında e-ticaret hacminin artacağını düşünüyorduk. O sıralarda private shopping siteleri şimdiki gibi ve mantar kıvamında değillerdi. Zaten biz çok daha farklı bir konseptte ve bırakın Türkiye’yi, dünyada pek olmayan bir model üzerine gitmeyi düşündük. Sadece dünyaca ünlü moda giyim markalarının sezon ürünlerini, müşterilerine çok özel avantajlarla sunan ve herşeyden önce de ‘kalite algısından ödün vermeyen’ bir internet işi kurmaya karar verdik.
Beyazkutu’nun private shopping sitelerinden ayrıldığı başlıca noktalar nelerdir? 
Öncelikle beyazkutu sadece en seçkin markaların satıldığı bir internet sitesi. Yani her türlü markaya rastlayabileceğiniz bir yer değil. Sonra en önemli özelliği sezon ürünlerini satması. Yani devamlı yeni sezon ürünlerini koleksiyonlar halinde buluyorsunuz. Geçmiş sezonlara ait ve çok satmadığı, beğenilmediği için elde kalan ürünleri değil...
Peki son olarak şunu soralım... Bir müşteri sezon ürününü mağazadan almak yerine neden sizden alsın? Bu noktada sağladığınız net bir avantaj var mı?
Kesinlikle... Zaten beyazkutu farkını burada belli ediyor. Üzerine basarak ve altını çizerek söylüyorum ki; beyazkutu’dan alacağınız bir sezon ürününü Türkiye’nin başka hiç bir yerinden daha uygun fiyata alamazsınız. Çünkü orijinal bir sezon ürününün fiyatı Türkiye’nin her yerinde, ilgili markanın tüm mağazalarında aynıdır. Bizim sitemizde de aynı... Ancak biz –dönemsellikle beraber en az %10 olmakla beraber- müşterilerimize her aldıkları sezon ürününde beyazpuanlar veriyoruz. Bu oran; satın aldıkları ürünün minimum %10’u, maksimum %30’u arasında değişebiliyor. Ve buradan kazandıkları puanları sonraki alışverişlerinde kullanabiliyorlar. Bir örnekle de anlatmak gerekirse; Camper Pelotas bir ayakkabı Türkiye’nin her yerinde 399 TL iken, beyazkutu’da da 399 TL. Ancak eğer Camper Pelotas ayakkabınızı beyazkutu’dan alırsanız 40 TL değerinde beyazpuanı anında kazanıyor ve sonraki alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Yani müşteri aslında informel olarak %10’luk bir indirim/avantaj sağlamış oluyor ve bu Türkiye’de bir ilk! Bir de dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz kampanyalarla bazen bu oranın %20 - %30 olduğunu düşünün! Bu çok ciddi bir avantaj sağlıyor ve bundan dolayı da ‘sadece orijinal, kaliteli ve sezon modasını giymek isteyen insaların’ değişmez adresi beyazkutu.com oluyor. Zaten bir kere alışveriş yapan bir müşteri çok büyük ihtimalle ikinci ve üçüncü alışverişini yapıyor... Sitemizdeki müşterilerin %10’un üzerindeki bir kısmı ardarda 20’nin üzerinden sipariş vermiş oluyor.
 Sayın Serdar ÇINAR bize ayırdığınız zaman için teşekkür ederiz.
 firmamız beyazkutu.com 1 kişiye  50 tl değerinde Accessorize ürünlerinden 1 adet çanta  hediye edecek. Accessorize ürünlerini merak ediyorsanız buradan bakabilirsinizBİR KAÇ GÖRSEL EKLEMEK İSTEDİM SİZİN İÇİN GELELİM KAMPANYAMIZA 1 KİŞİ ÇANTA KAZANACAK BİZDEN KARGO ÜCRETİ FİRMAMIZA AİTTİR  HEDİYEMİZ İSE 1 KİŞİYE
 
Katılım Şartlarımız
 1. BeyazKutu.com'a üye olmak ve en az 10 arkadaşa davet gondermek,
 2. BeyazKutu.com'dan bir ürünü beğenip yorum yapmak,
 3. BeyazKutu Facebook sayfasını beğenmek,
 4. Katıldığınızı belirtip ad,soyad ,mail adresinizi bu postun altına yazmanız gerekmektedir.
 KAMPANYAYA SON KATILIM 02 EKİMDİR KATILIMLARINIZI BEKLER BOL ŞANSLAR DİLERİM....

64 yorum:

 1. Siteye lazyemy@gmail.com adresimle üyeyim.
  10 arkadaş davet ettim.
  Face de beğendim ve kampanyayı duyurdum.
  Yorum yapılacak yeri bulamadım, ürünü face de paylaştım ben de.

  http://www.beyazkutu.com/Urun_Accessorize_Cara_Pouchy_Double_Pocket_Mini_X_Body-Id-32138

  https://www.facebook.com/gtosbaga
  kazanmak dileğiyle :)

  gizemli tosbaga
  lazyemy@gmail.com

  YanıtlaSil
 2. merhaba,
  siteye rukiye_klc@hotmail.com hesabımdan üye oldum 10 arkadaşımı davet ettim..
  facede beğendim, 1 ürünü beğenip yorum yaptım, kampanyayı duyurdum:
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100001701057662

  izleyicinim: rukiye_klc

  rukiye kılıç
  rukiye_klc@hotmail.com

  YanıtlaSil
 3. slm beyaz kutuya üyeyim bir ürünü profilimde paylaştım ve yorum yazdım kampanyayı duyurdum http://www.facebook.com/pelin.dmrl pelin demiral ppelin.77@hotmail.com

  YanıtlaSil
 4. siteye incesaz79@gmail.com ile üye oldum ve 10 arkadaşımı davet ettim. diğer şartları yerine getirdim

  http://www.facebook.com/aysglefecm

  incesaz79@gmail.com

  incesazz

  YanıtlaSil
 5. merhabalar siteye gülbin arıkan adıyla üye oldum. adıhttp://www.beyazkutu.com/Urun_Accessorize_Primrose_Butterfly_Earring-Id-32238 ürünü beğendim FACEDE YAYINLADIM https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1217411668 FACEDE KAMPANYAYI YAYINLADIM TEŞEKKÜRLER GÜLBİN ARIKAN gulbin_arikan@mynet.com

  YanıtlaSil
 6. http://www.beyazkutu.com/ Gülsen Doğan siteye büye oldum http://www.facebook.com/Beyazkutu.Official?sk=wall face sayfasını beğendım http://www.facebook.com/Beyazkutu.Official?sk=wall#!/photo.php?fbid=233391450034576&set=a.195482583825463.45858.124642184242837&type=1&theater face de bu ürüne yorum yaptım sitede yorum yeri göremedim
  http://www.facebook.com/ gulsen doğan kampanyanı duyurdum smmgulsen@gmail.com

  YanıtlaSil
 7. şartları tamamladım.yorum kısmını bulamadığım için facede paylaştım.https://www.facebook.com/profile.php?id=100002888843187&sk=wall
  emine kılıç
  emnklc@gmail.com

  YanıtlaSil
 8. şartlar tamam

  kampanyayı facede duyurdum
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100002597583112

  siteye üye oldum 10 arkadaşımı davet ettim.
  bir ürünü beğenip yorum yaptım.

  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=254637661243288&set=a.195482583825463.45858.124642184242837&type=1&ref=nf

  sevin toktaş

  sevintoktas@hotmail.com

  YanıtlaSil
 9. şartlar tamam
  Bloğunuzu izlemeye aldım siteye nazan imzalı olarak üyeyim
  facebook sayfamda duyurdum
  https://www.facebook.com/nazan.arslanimzali
  yorum yaptığım ürün
  https://www.facebook.com/photo.php?
  fbid=236643443042710&set=a.195482583825463.45858.124642184242837&type=1&theater

  nazan imzalı
  nazanimzali@gmail.com

  YanıtlaSil
 10. çok güzel bir kampanya
  siteye yuksel diye üyeyim
  şu ürünü çok sevdim .
  http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.beyazkutu.com%2FUrun_Tumi_MINIK_POSTACI-Id-38628&h=wAQC2OKAGAQDGilaSzG4j_Ady8tPMQ439zlr2f37yX0bZfw
  facemde beğendim paylaştım
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100000781534078
  umarım şanslı olurum
  yuksel blazer
  yuksel611@gmail.com

  YanıtlaSil
 11. merhaba
  siteye ali bayar adıyla üye oldum beğenip yorumladığım ürün http://www.beyazkutu.com/Urun_Billabong_DELUXE_GIFT_PACK-Id-36790
  face sayfasına katıldım.
  facede kampanyayı duyurdum
  http://www.facebook.com/myname42
  ali bayar
  alibayar42@mynet.com

  YanıtlaSil
 12. merhabalar....
  izleyicinizm....
  BeyazKutu.com'a üye oldun ve 10 arkadaşıma davet gönderdim
  BeyazKutu.com'dan bir ürün beğendim ve yorum yaptım..http://www.facebook.com/photo.php?
  fbid=241505019223219&set=a.195482583825463.45858.124642184242837&type=1&theater
  BeyazKutu Facebook sayfasını beğendim...
  sevda ardıç
  wertyu91mynet@hotmail.com

  YanıtlaSil
 13. Merhaba siteye üyeyim ve bu ürünü facete paylaşıp yorum yaptım(sitede yorum yapılmıyor)

  http://www.beyazkutu.com/Urun_Accessorize_Sahara_Crochet_Emb_Motif_Satchel-Id-32118

  10 arkadaşımı davet ettim

  Kampanyanızı facete duyurdum

  http://www.facebook.com/pages/Ari%C5%9F-P%C4%B1rlanta-Sanat%C4%B1/213946828629752?ref=ts#!/profile.php?id=100002768164634

  naznaz17@gmail.com

  YanıtlaSil
 14. merhaba bütün şartları tamamladım face linkim
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100001534415425
  bu ürünü face de paylaştım http://www.beyazkutu.com/Urun_Aldo_CAPECORAL-Id-38870
  deniz öz
  deniz_8180@mynet.com

  YanıtlaSil
 15. selam siteye üye olup 1 ürünü face sayfamda duyurdum TÜM ŞARTLAR TAMAMDIR FACE SAYFAMDA KAMPANYAYI DUYURDUM http://www.facebook.com/profile.php?id=829951519 feride ismailoğlu feride28@gmail.com

  YanıtlaSil
 16. MERHABA
  SİTEYE ÜYEYDİM ZATEN
  10 ARKADAŞ DAVET ETTİM
  ÜRÜN BEĞENDİM YORUM YERİ BULAMADIM BENDE YORUM YAPIP FACEDE YAYAINLADIM
  http://www.beyazkutu.com/Urun_Aldo_CASELLO-Id-38901
  KAMPANYAYAI DUYURDUM
  FACE SAYFASINI BEĞENMİŞTİM ZATEN
  İNŞALLAH ŞANSLI OLURUM
  https://www.facebook.com/fatma.karadedeler
  fatma dedeler
  ftm_hkn1635@hotmail.com

  YanıtlaSil
 17. selamlar, şartlar tamam, siteye üye oldum, arkadaşlarımı davet ettim, facebook sayfasını beğendim, bir ürüne yorum yaptım.
  ismail yılmaz iso_iso2776@hotmail.com
  http://www.facebook.com/profile.php?id=592697178

  YanıtlaSil
 18. bende katıldım
  beyaz kutuya üyeyim yorum yazdım davet ettim
  https://www.facebook.com/lerzankara yayınladım

  lerzankayramirza@gmail.com

  YanıtlaSil
 19. şartlar tamam,sadece yorumu yapamadım,ürünü beğendim fakat yorum yazacak yer bulamadım
  http://www.facebook.com/?sk=lf sayfamda kampanyanızı duyurdum
  ben necmiye tümgüç
  necotumguc@hotmail.com

  YanıtlaSil
 20. Siteya daglarkizi adıyla üye oldum. Ürünü facebookta paylaştım.
  http://www.beyazkutu.com/Urun_Accessorize_London_Calling_Postcard_Purse-Id-32103
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100002319166894
  da9larkizi@gmail.com

  YanıtlaSil
 21. sartlari tamamladim.
  http://www.facebook.com/profile.php?id=574477934
  Esra Nazan Erboz
  enerboz@gmail.com

  YanıtlaSil
 22. sitenizi begendim.
  beyaz kutu kampanyanıza katılmak istiyorum.
  çantaya ihtiyacım var.teşekkürler. zatii çantalar çok güzeldi. zaten siteye üyeyim

  YanıtlaSil
 23. slm cnm tüm şartlar tammadır kampanyanı facemd eduyurudm linkim;http://www.facebook.com/profiel.php?id=1510047862/aslıüstün/yakamozperi@hotmaL.COM

  YanıtlaSil
 24. tum sartlar tamam
  http://www.facebook.com/?profile.php?id=100001616067619
  defnedemirtwins@gmail.com
  Aynur Avcı

  YanıtlaSil
 25. Merhaba, şartları tamamladım. üye olup davet yolladım ancak ürün yorumlayacak alanı göremedim, facede paylaştım ürünü. Kampanyanı da paylaştım.
  https://www.facebook.com/esra.nalbantol

  Esra Nalbantol
  esra.nalbantol@gmail.com

  YanıtlaSil
 26. sartlar tamam.
  faceden begendim.
  https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=539066491
  twitterda duyurdum.
  http://twitter.com/#!/mrtvc35
  muratavci980@gmail.com
  Murat Avcı

  YanıtlaSil
 27. şartlar tamam
  http://www.facebook.com/neber79
  yeliz yılmaz
  neber79@gmail.com

  YanıtlaSil
 28. sıteye ırem kaya dıye uye oldum

  http://www.beyazkutu.com/Urun_TommyHilfiger_MISSY_1_A-Id-32959

  10 kısı onerdım

  urun bu...

  facebook adreslerını begendı
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100002720754247
  iremreyhanburakkaya@mynet.com

  YanıtlaSil
 29. şartlar tamam siteye nebiye öztoprak olarak üye oldum 10 kişiye davet gönderdim diğer şartlarda tamam nebiyeoztoprak@mynet.com

  YanıtlaSil
 30. sartlar tamam.
  uye oldum ve facede duyurdum.
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100001956306462
  Mehmet Avcı
  demirdefnetwins@gmail.com

  YanıtlaSil
 31. Merhaba şartlar tamam https://www.facebook.com/meyosh16
  Meryem Merde
  meryemmerde@hotmail.com

  https://www.facebook.com/Beyazkutu.Official#!/photo.php?fbid=254139691293085&set=a.195482583825463.45858.124642184242837&type=1&theater yorum yaptım facede duyurdum

  YanıtlaSil
 32. canm izleyicinim ve siteye üye oldum.http://www.beyazkutu.com/Urun_MissSixty_SHOES-Id-37117 bu ürüne yorum yapabileceğim yer bulamadım o yüzden facede paylaştım.Sitenin face sayfasını beğendim ve çekilişi paylaştım.http://www.facebook.com/profile.php?id=609758467

  Özge ÇAY
  amastris_0074@hotmail.com

  YanıtlaSil
 33. Siteye esmaenes@gmail.com sitesine üyeyim
  sitede yorum yapabileceğim yer yok onun için bende sitenin face sayfasınıprofilimde paylaştım senin kampanyanıda facede paylaştım
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100000938797944

  ESMANUR
  esmaeness@gmail.com

  YanıtlaSil
 34. siyteye üye oldum beğendim ama yorum yapma kısmını göremedim bende duvarımda paylaştım
  kampanyayı duyurdum ve face sayfasını beğendim
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100002109194260

  mesude aybar
  mesudeaybar@hotmail.com

  YanıtlaSil
 35. merhaba bütün şartları tamamladım face linkim
  https://www.facebook.com/#!/fattmaozdemir
  fatma özdemir
  fsonmez44@gmail.com

  YanıtlaSil
 36. Mrb
  üye oldum.
  10 arkdsmı davet ettim.
  faceden bir ürüne yorum yaptım face sayfalarını begendım
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=176087445804165&id=100002210450386

  aybike YILDIZ
  aybike.yildiz@hotmail.com.tr

  YanıtlaSil
 37. merhba şartlar tamam siteye üyeyim sayfayı beğendim yorum yeri olmadığı için beğendiğim ürünü face de paylaştım
  http://www.beyazkutu.com/Urun_HilfigerDenim_Pilot_badge_polo_s_s-Id-33065
  arkadaşlrımı davet ettim
  http://www.facebook.com/profile.php?id=1059639393
  selçuk özten
  sozten5@hotmail.com

  YanıtlaSil
 38. merhaba şartlar tamam
  siteye üyeyim sayfayı beğendim beğendiğim ürünü yorum linki olmadığı için face de paylaştım
  http://www.beyazkutu.com/Urun_Accessorize_Diagonal_Bow_Clutch-Id-32124
  davet gönderdim
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100000215036960
  sümeyye özten
  gullu.25@windowslive.com

  YanıtlaSil
 39. merhaba şartlar tamam siteye üyeyim sayfayı beğendim siteye üyeyim beğendiğim ve paylaştığım ürün
  http://www.beyazkutu.com/Urun_MissSixty_SHOES-Id-37117
  arkadaşlarıma önerdim
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100001397778693
  hanım kıran
  hanim.kiran@gmail.com

  YanıtlaSil
 40. selamlar şartlar tammam
  beğendiğim ürün linki
  http://www.beyazkutu.com/Urun_Superga_COTU_CLASSIC-Id-30152
  https://www.facebook.com/profile.php?id=1612508314
  salih atasever
  salihsirri25@gmail.com

  YanıtlaSil
 41. merhaba şartlar tamam ürün linkim
  http://www.beyazkutu.com/Urun_Piquadro_COK_BOLMELI_BILG_CANTA-Id-38671
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100001058325573
  yusuf düdük
  misozg@gmail.com

  YanıtlaSil
 42. selam şartlar tamam beğendiğim ürünü yorum bölümü olmadığı için face de yayınladım
  http://www.beyazkutu.com/Urun_TommyHilfiger_CAMILLA_8_RED-Id-30312
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100001105638919
  hale can
  akokf10@gmail.com

  YanıtlaSil
 43. şartlar tamam
  beğendiğim ürünü face de paylaştım
  http://www.beyazkutu.com/Urun_SiennaMiller_Etek-Id-35608
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100001052663055
  sariye atasever
  sariya25@gmail.com

  YanıtlaSil
 44. merhaba şartlar tamam ürüne yorum yeri olmadığından paylaştım
  http://www.beyazkutu.com/Urun_Aldo_KILTON-Id-31856
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100002036397592
  arkadaşlarımı davet ettim ekledim beğendim
  sümeyra canpolat
  starvay@mynet.com

  YanıtlaSil
 45. merhaba siteye pretemagna@gmail.com adresi ile üyeyim.paylaşım yaptığım ürün;
  http://www.beyazkutu.com/Urun_SiennaMiller_Ipek_Bluz-Id-35599
  duyuruları yaptım;
  http://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1605471239
  açelya yılmaz
  pretemagna@gmail.com

  YanıtlaSil
 46. merhabalar bu kampamyanıza da zevkle katılıyorum ve benim olsun diyorum.
  facebookta ürünü paylaşıp yorum yaptım, sitede yorum yapacak yeri göremedim.
  linkler:
  http://www.facebook.com/profile.php?id=588834709
  http://twitter.com/#!/nazlynazly
  h_nazly@yahoo.com
  hümeyra nazlı özyılmaz

  YanıtlaSil
 47. selam tüm şartlar tamam
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100000486592998
  fevzi kalaycı
  fevzikalayci@gmail.com

  YanıtlaSil
 48. Siteye z.i.23.04.2010@hotmail.com adresimle üyeyim.
  10 arkadaş davet ettim.
  Face de beğendim ve kampanyayı duyurdum.

  yorum yapılacak yeri bulamadım bende facede beğenip yorum yaptım

  http://www.beyazkutu.com/Urun_Billabong_LOLA_BAG-Id-36780

  https://www.facebook.com/zmbalaban

  Zeynep BALABAN
  z.i.23.04.2010@hotmail.com

  YanıtlaSil
 49. sartlar tamamdır facebook adresımde duyurdum http://www.facebook.com/profile.php?id=1411252836 10 arkadas davet ettım ısmım ısık cıcek isik.suat.efe@hotmail.com

  YanıtlaSil
 50. Şartlar tamam linkim http://www.facebook.com/profile.php?id=100002525268882
  Zeynep Baltrak
  drbaltrak@mynet.com

  YanıtlaSil
 51. Merhaba bütün şartlar tamam linkim http://www.facebook.com/profile.php?id=100001490996173
  Yusuf Baltrak
  madenx28@mynet.com

  YanıtlaSil
 52. Merhaba bütün şartlar tamam
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100000720967921
  http://www.beyazkutu.com/Urun_Accessorize_ELIZABETH_BUTTERFLY_AND_CHARM_NK-Id-39554 beğenip paylaştığım ürün
  fidanerili78@hotmail.com
  fidan demir

  YanıtlaSil
 53. Tum sartlar tamamdır umarım sanlı kişi olurum.

  Ebru Kasap
  kahvefil@mynet.com

  YanıtlaSil
 54. http://www.facebook.com/profile.php?id=1157229737
  paylaştım,bloğunu izliyorum
  mine akdeniz
  mineakdenizozdemir@gmail.com

  YanıtlaSil
 55. canm şartlar tamam beğenip yorum yaptığım ürün
  http://www.beyazkutu.com/Urun_Lavand_Elbise-Id-37237
  10 arkadaş daveti de tamamdır ..

  YanıtlaSil
 56. selam sitede yorum kısmını bulamadım diğer şartlar tamam profil linkim https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001065283437
  perihan uğurlu
  peri6671@hotmail.com

  YanıtlaSil
 57. http://www.facebook.com/profile.php?id=100001991704018

  semraakdag2011@hotmail.com

  semra akdağ

  YanıtlaSil
 58. bloğunun zileyicisi oldum

  siteye menekse81@hotmail.com adresimle üye oldum
  alttaki rünü paylaştım

  http://www.beyazkutu.com/Urun_GStar_PORT_Haven_Mix-Id-36208

  facede firmayı beğendim ve paylaştım

  senin kampanyanıda facede duyurdum
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100001768020334

  Enes
  menekse81@hotmail.com

  YanıtlaSil
 59. merhabalar bütün şartları tamaladım davetlerimi yaptım yalnız http://www.beyazkutu.com/Urun_MissSixty_Ayakkabi-Id-33929 beğendiğim bu ürüne yorum yerini bulup yorum yazamadım .
  http://twitter.com/#!/sili_enay
  http://www.facebook.com/senay1971
  senay_sivas@hotmail.com
  ŞENAY ŞİMŞEK SİLİĞ

  YanıtlaSil
 60. şartlar tamam
  ozlemel
  ozlemelmacigil@hotmail.com
  paylaştım, yorum yaptım https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=119471344819994&id=100002364876297
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100002364876297

  YanıtlaSil
 61. siteye üye oldum

  http://www.beyazkutu.com/Urun_GStar_Ceket-Id-36666

  linkteki ürünü beğenip yorum yaptım

  beğeni sayfasını beğenip yorum yaptım

  esma eren

  es-ma@hotmail.com

  YanıtlaSil
 62. mrb şartlar tmm http://www.beyazkutu.com/Urun_Tumi_CANTA-Id-38639 yorum yaptım paylaştım ürünü.facede tmm http://www.facebook.com/profile.php?id=100000910758085
  http://twitter.com/#!/yagmurvil vildan yanmaz vilmur@mynet.com

  YanıtlaSil
 63. Merhaba
  Siteye üye oldum. 16 arkadaş davet ettim.
  Facebook sayfasını beğendim.
  Bu ürünü beğendim, paylaştım, yorum yaptım.
  http://www.facebook.com/nuyaver/posts/130763383692244
  nuyaver@gmail.com

  YanıtlaSil
 64. slm.siteye üyeyim davetleri yapıp şu ürünü beğendim ve yorum yazdım:

  http://www.beyazkutu.com/Urun_Killah_EDITH_DRESS-Id-40013

  sayfayı bğendim çekilişi paylaştım:

  https://www.facebook.com/profile.php?id=1468180723

  suzan doğan
  suzan7814@hotmail.com

  YanıtlaSil